Organized Networks

Training Programme in Cultural Network Management

Info

ORGANIZĒTIE TĪKLI

Starptautisks kultūras tīklu menedžmenta seminārs

Rīga, 3. – 5. decembris, 2009

No š. g. 3. līdz 5. decembrim Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar Laikmetīgās kultūras NVO asociāciju un partneriem no Baltijas-Ziemeļvalstu reģiona organizē starptautisku kultūras tīklu menedžmenta semināru „Organizētie tīkli”, kas pievērsīsies kultūras ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.

Seminārā piedalīsies pārstāvji no vairāk kā 20 neatkarīgajām kultūras organizācijām, jauno mediju mākslas centriem un sadarbības tīkliem no Latvijas, Baltijas, Ziemeļvalstu un citiem Eiropas reģioniem, kā arī no Kaukāza valstīm.

. . . Konceptuālais pamats

Globālā krīze un dažādas tās lokālas izpausmes dod ierosmi “mainīt pasauli” un pārlūkot iepriekš izmantotās metodes, kas izrādījušās ierobežotas, ilgtnespējīgas, nereti pat kaitīgas – klimatam, cilvēkiem un apkārtējai videi. Jauna pieeja – gan dizainā, gan producēšanā – šobrīd ir nepieciešama turpat vai visās  sfērās. Arī kultūrā nepieciešama jauna pieeja – gan kultūras organizāciju darbības modeļos, gan starpkultūru sadarbībā.

Viena no šādām pieejām ir sadarbības tīkli. Kaut arī ideja par “tīkliem” nav jauna, tomēr tiem piemīt vēl neizmantots potenciāls kultūras ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā. Jauno mediju sadarbības tīkliem jau ir vairāk kā desmit gadu pieredze. Šajā laikā ir pierādījies, ka gan lokālie, gan translokālie sadarbības tīkli ir kalpojuši par reālu atbalsta platformu daudzveidīgajām maza mēroga laikmetīgās kultūras organizācijām. Taču šie sadarbības tīkli nebūt nav tikai virtuālas struktūras, tiem ir nepieciešamas jaunas stratēģijas un metodoloģijas to ilgtspējīgā funkcionēšanā.

Tādēļ arī pašu sadarbības tīklu attīstībā nepieciešama jauna pieeja, lai nodrošinātu ilgtspējīgākas kultūras sadarbības prakses. Viens no šādiem ierosinājumiem ir “organizētie tīkli”, kas piedāvā uzlūkot tīklus kā jaunu institucionālu formu. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams izstrādāt gan jaunas metodoloģijas šo tīklu darbības praksē, gan instrumentus un protokolus (kā nodrošināt ilgtspējīgu attīstību), gan kopīgas vērtību sistēmas (kas būtu attiecināmas uz tādiem jautājumiem kā finansējums, iekšējās varas pozīcijas, “atbildība” un “caurspīdīgums”, uc.).

Īsi sakot, seminārā risināmo jautājumu loks ietver: kādas ir jaunās stratēģijas, kuras var piedāvāt “organizētie tīkli” ilgtspējībai kultūras sektorā, t.sk.laikmetīgās kultūras nevalstiskaām organizācijām, kas darbojas starpdisciplinārā, jauno mediju, mākslas un tehnoloģiju jomā?

Svarīgi ir arī apspriest praktisko pusi: Kādos veidos kultūras tīkli var radīt un uzturēt paši savu infrastruktūru, un kā šī infrastruktūra var nodrošināt individālo dalībnieku (kultūras organizāciju) pastāvēšanu?

Nepieciešama arī dziļāka jau eksistējošo tīkla prakšu analīze, pievēršoties šādiem jautājumiem: Kādos veidos tīklošanās jau ir mainījusi veidu, kā neatkarīgie mākslinieki, kultūras organizācijas un auditorija “strādā” kopā?

Specifiski tiks aplūkoti arī šādi jautājumi: Kā ilgtspējības jautājumus risina mākslinieki, jauno mediju aktīvisti, atjaunojamās enerģijas tehnoloģiju pētnieki, sociālo programmatūru izstrādātāji, alternatīvu un autonomu tīkla infrastruktūru dizainētāji? Kā kultūras organizācijas un to tīkli var izmantot šīs mākslinieciskās un tehnoloģiskās inovācijas savas ilgtspējības attīstībai?

. . .

Divu diena intensīvā semināra pirmā darba diena būs veltīta vairāk teorētiskiem jautājumiem saistībā ar jēdzieniem “tīkls”, “ilgtspījība” un “mobilitāte”, kā arī iepriekšējās sadarbības tīklu pieredzes analizēšanai. Savukārt otrā diena vairāk būs veltīta praktiskas dabas jautājumiem – kā organizēt sadarbības tīklu praksi,  un kādu veidot tīkla infrastruktūras dizainu, kā arī tiks diskutēts par jaunizveidotā tīkla “Māksla un atjaunojamās tehnoloģijas” organizatoriskajiem jautājumiem un nākotnes projektiem.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . Dalība:

Dalībniekus lūdzam pieteikties līdz 1. decembrim sūtot epastu uz [email protected] (Rasa Šmite)

Ieeja uz publiskajiem pasākumiem Spīķeros un dalība seminārā RIXC Mediju telpā – bez maksas.

. . . Norises vietas:

Publikai atvērtās programmas: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāvā, Maskavas iela 12/1, Rīga

Seminārs: RIXC Mediju telpa, 11. novembra krastmala 35, ieeja no Minsterejas ielas.

. . . Organizē:

Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās kultūras NVO asociāciju un starptautiskajiem partneriem.

. . . Kontaktinformācija:

assignment writing.

0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Helvetica; min-height: 13.0px;”>[email protected]

tel. 26546776 (Rasa Šmite)

tel. 67228478 (RIXC birojs)

. . . Atbalsta:

Eiropas Kultūras fonds, Ziemeļvalstu Kultūras punkts, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Hotel Elizabete.