Organized Networks

Training Programme in Cultural Network Management

Programma

PROGRAMMA

Ceturtdiena, 3. decembris

Vieta: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāva zālē

19.30 – 21.00 Publikai atvērta lekcija Spīķeros: Ēriks Kluitenbergs (Nīderlande) „Ilgtspējīgas ne-mobilitātes dizains”

Piektdiena, 4. decembris (1. diena)

Vieta: RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas)

10.00 – 14.00 [Darba sesija 1]: Tīkli (/ organizētie tīkli)

15.00 – 18.00 [Darba sesija 2]: Ilgtspējība (/ atjaunojamās infrastruktūras dizains)

Vieta: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāva zālē

20.00 – [atvērtā programma] Dalībnieku video / publiskas prezentācijas

(Kultivator / Zviedrija, Baltan Laboratories / Nīderlande, One Minute Video Festival / Armēnija, Survival Kit / LMC, Latvija, Serde / Latvija, Arctic Perspectives Project / Lorna, Islande, uc.)

Sestdiena, 5. decembris (2. diena)

Vieta: RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas)

11.00 – 12.00 Michael Psallidas (Grieķija) lekcija “Inteliģentie enerģiju tīkli”

12.00 – 14.00 [Darba sesija 3]: Vienādranga infrastruktūras (/ enerģijas jautājumi)

15.00 – 18.00 [Darba sesija 4]: Atvērtā koda infrastruktūras (/ sociālie mediji)

Vieta: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāva zālē

20.00: [atvērtā programma] Dalībnieku prezentācijas

(MoTA / Slovēnija; MARIN mobilo rezidenču projekts / Somija; GeoAir / Gruzija; Homo Novous / JTI, Latvija; Ziemeļvalstu-Baltijas Videoarhīva projekts / Noass, Pixelache festivālu tīkls / Somija, uc.)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . Ceturtdien, 3. decembrī:

Semināra ievadā 3. decembrī pl. 19.30 RIXC un kim? ielūdz uz Spīķeriem, kur notiks nīderlandiešu mediju teorētiķa Ērika Kluitenberga publiskā lekcija „Ilgtspējīgas ne-mobilitātes dizains”. Lekcijā tiks aplūkota pretrunīga aktualitāte – neskatoties uz šī brīža ekonomisko krīzi, mobilitāte turpina izplatīties visā pasaulē. No vienas puses, nav noliedzama ikviena cilvēka tiesības uz brīvu pārvietošanos. Tomēr, no otras puses, ir skaidrs, ka mūsu planēta nevar nodrošināt tādu hiper-mobilitāti, kāda tā ir šodien. Ir nepieciešamas jaunas dizaina idejas, kā veidot savienojumus starp cilvēkiem un kā organizēt alternatīvu dzīvesveidu, ko mazāk determinētu mobilitātes izraisītais paātrinājums. Tādēļ uz šo lekciju īpaši tiek aicināti dizaineri, arhitekti un mākslinieki, lai varētu kopīgi diskutēt par idejām un iespējamajiem modeļiem šīs problēmas risināšanai.

. . . Piektdien, 4. decembrī:

Semināra 1. diena, kas norisināsies no 10.00-18.00 RIXC Mediju telpā, būs veltīta vairāk teorētiskiem jautājumiem saistībā ar “tīklu” un iepriekšējās sadarbības tīklu pieredzes analizēšanai.

Darba sesiju ievadīs vispārīga diskusija, kurā tiks aplūkoti „tīkla” un „ilgtspējības” jēdzieni un attiecības starp tiem:

Kāds ir mūsu priekšstats/i par „tīklu”?

Kas padara ilgtspējību iespējamu?

Vai tīklu ir iespējams uzskatīt par jauna veida institūciju, kuru raksturotu translokalitāte, mobilitāte un decentralizācija?

Kā veidot ilgtspējīgus tīklus, ja tie pēc savas definīcijas ir nestabili?

Kādi ir svarīgākie tīkla organizatoriskie jautājumi?

Kādu pieeju „organizētie tīkli” varētu piedāvāt kultūras sadarbības tīklu ilgtspējīgai attīstībai?

Kādi ir radošo industriju jautājumi tīklu un ilgtspējīgas attīstības kontekstā?

Diskusiju pirmās dienas pusē notiks arī Neda Rositera (grāmatas “Organizētie tīkli” autora) interneta tiešsaistes lekcija par „organizētajiem tīkliem” (tiešsaistē no Šanhajas), kam sekos klātienē (un arī neklātienē) esošo dalībnieku darba sesijas diskusiju grupās.

Savukārt tiešsaistes intervija ar Džonu Takaru (dizaina foruma “doors of perception” dibinātāju un ilgtspējības jautājumu ekspertu) par „atjaunojamās enerģijas dizainu”, ievadīs dienas otrās puses darba sesiju par “ilgtspējības” un “mobilitātes” jautājumiem.

Šajā sesijā tiks aplūkoti mobilitātes jautājumi saistībā ar ilgtspējību no divām pretējām perspektīvām. Mobilitātes un komunikācijas fiziskās struktūras aplūkos „Mobilās ilgtspējības” grupa – diskutējot par e-automobīļiem līdz zaļajam wi-fi, M.A.R.I.N. (mobilās jūras rezidenču programmas projekts uz jahtas) un citiem projektiem un aktualitātēm.

Un pretēji – otra grupa pievērsīsies „ilgtspējīgas ne-mobilitātes” jautājumam – izstrādājot instrumentus un stratēģijas, ko piedāvā interneta vide. Šo sesiju koordinēs Ēriks Kluitenbergs, iepazīstinot ar idejām, kas tiks plašāk apskatītas 2010. gada martā Amsterdamā notiekošā festivāla „Electrosmog” ietvaros. Tā ietvaros tiks aplūkots, kā interneta savienojumu prasmīgāka izmantošana varētu sekmēt kultūras organizāciju savstarpējo sadarbību un „tīklošanos” bez fiziskas pārvietošanās. Tiks spriests arī, kā tas varētu ekoloģiskā ziņā palīdzēt  samazināt pastāvīgi pieaugošo ceļošanas ciklu, kas ir kultūras tīklu darbības pamatā.

. . . Sestdien, 5. decembrī:

Semināra 2. diena, kas norisināsies no 11.00-18.00 RIXC Mediju telpā, vairāk būs veltīta praktiskas dabas jautājumiem – kā organizēt sadarbības tīklu praksi un kādu veidot tīkla infrastruktūras dizainu.

Otrā dienā darbs sāksies ar grieķu tehnoloģiju pētnieka Mišela Psalidas lekciju “Inteliģentie enerģijas tīkli”, kurā publika tiks iepazīstināta ar vienādranga (p2p jeb peer to peer) tīklošanās infrastruktūrām un to saistību ar enerģijas tematiku. Turpmākās diskusijas vairāk pievērsīsies konkrētu gadījumu analizēšanai – RIXC un partneru jaunizveidotajam Mākslas un atjaunojamās enerģijas tīklam, tā organizēšanai, instrumentiem, finansējumam, resursiem, pasākumiem, sadarbībai, kā arī protokoliem par tā darbību tīklā.

Dienas otrā daļa, kas būs veltīta “atvērtā koda infrastruktūras” jautājumiem sāksies ar interneta tiešsaistē notiekošo Armīna Medoša lekciju „Sociālie mediji: centralizācijas ideja – pieeja no otras puses”.

Šajā sesijā tiks arī izvērtēta situācija Baltijas, Ziemeļvalstu, ES reģionā, analizējot iepriekšējo tīklu veidošanas pieredzi (kā NICE, Pixelache, Ziemeļvalstu finansējuma pieejamība, dalīborganizāciju situāciju analīze, u.c.).  Speciālas darba grupas tiks izveidotas arī, lai diskutētu par patreizējo kultūras situāciju Latvijā, kā veidot sadarbību ar Kaukāzu valstīm, un citi dalībnieku ierosinātie gan teorētiskas, gan praktiskas dabas jautājumi.